KONUŞMACILAR

Prof. Dr. Asghar ZAIDI

Seul Ulusal Üniversitesi (SNU), Kore
Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu'nda Misafir Profesör

Asghar Zaidi, Tilburg Üniversitesi’nde araştırmacı olarak akademik hayatına başladı. Sırasıyla, Erasmus Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve Londra Ekonomi Okulu’nda alanıyla ilgili araştırmalarına devam etti. İngiltere Southampton Üniversitesi'nde Uluslararası Sosyal Politika Bölümünde araştırmacı Profesör oldu.

Londra Çalışma ve Emeklilik Dairesinde uzmanlık görevinin ardından, OECD Paris’te Kıdemli Ekonomist; Viyana Avrupa Merkezinde Araştırma Direktörlüğü görevini üstlendi.

Zaidi, Oxford Nüfus Yaşlanma Enstitüsü'nde Kıdemli Araştırmacı olarak da çalışmalarına devam etmektedir. 2012'den bu yana Avrupa Komisyonu ve UNECE için Aktif Yaşlanma Endeksi Projesi ve HelpAge International için Global AgeWatch Endeksi projesinin araştırma çalışmalarına öncülük etti. Ayrıca, Age UK London ile birlikte Birleşik Krallık’ta yaşayan Yaşlılar İçin Yaşam Refahı Endeksi’ni geliştirdi. Islamabad British Council tarafından desteklenen Pakistan’da insan hakları ve Age International UK tarafından desteklenen demans projelerini tamamladı.

Zaidi, halen Kore Seul Ulusal Üniversitesi'nde Gerontoloji Profesörü ve Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu'nda Misafir Profesördür.